Rower używany – jak dokonać zakupu, którego nie będziemy żałować

Rower używany – jak dokonać zakupu, którego nie będziemy żałować
wentyle rowerowe B3SYSTEM

Na rower używany decyduje się coraz więcej osób. Spowodowane jest to nie tylko chęcią oszczędzenia pieniędzy, ale szukania prawdziwych perełek przez profesjonalistów. Niestety, jak się okazuje za tego typu rozwiązaniem stoi szereg wad. Przede wszystkim są one związane z niewiedzą i brakiem doświadczenia w zakresie samego sprzętu. Jeśli osoba nie zna się na rowerach, można jej wcisnąć dosłownie wszystko. Po zakupie okazuje się, że trzeba naprawić kilka rzeczy, co w rzeczywistości bardzo uszczupli budżet. W efekcie możemy dojść do wniosku, że bardziej opłacało się kupić nowy rower u autoryzowanych producentów. Aby uniknąć tego typu sytuacji, dobrze jest stosować się do kilku bardzo przydatnych porad, opisanych poniżej:

  • Wiadomym jest fakt, że najczęściej prawdziwe perełki ofertowe znajduje się na aukcjach internetowych. Z reguły jest tak, że sprzedawca znajduje się kilkadziesiąt, czy kilkaset kilometrów od nas. Pozostaje więc dylemat typu: wysyłka czy odbiór osobisty? Pamiętajmy, że żadne zdjęcia nie oddadzą w pełni rzeczywistości. Sprzedawcom zależy na spieniężeniu sprzętu, więc przechwalają go w opisach. Warto więc zdecydować się na odbiór własny, nawet jeśli jest to daleko.

    Złota rada? Zamiast podróży samochodem wystarczy wybrać pociąg. Dziś przewóz rowerów i dużych bagaży kosztuje zaledwie kilka złotych;

  • Zanim przelejemy pieniądze na konto sprzedającego, porozmawiajmy z nim telefonicznie. Z tonu głosu i zakłopotania na udzielenie odpowiedzi na niektóre pytania może wynikać naprawdę dużo. Jeśli coś nas nurtuje, poprośmy o dodatkowe zdjęcia. W momencie, gdy druga strona odmówi – po prostu rezygnujemy z tej oferty, bo z pewnością ma coś na sumieniu;
  • Największym problemem w kupowaniu rowerów używanych jest bardzo duże prawdopodobieństwo stanięcia na minę, jaką jest zakup kradzionego sprzętu. Aby się przed tym ubezpieczyć, wystarczy sprawdzić dany rower w wyszukiwarkach, bazach skradzionych jednośladów. Jest ich co najmniej kilka w Polsce, a istnieją także międzynarodowe. Złodzieje znają się jednak na rzeczy i uniemożliwiają rozpoznanie danego produktu. Ścierają chociażby numery ramy lub zmieniają kolor roweru. Jeśli przyjrzymy się z bliska, z pewnością zauważymy, że coś nie gra. Rada jest prosta. Unikajmy niepewnych źródeł i tak wątpliwych ofert, nawet jeśli są bardzo korzystne, bo możemy mieć poważne problemy.

.

www.teatr-akcje.suwalki.pl